środa, 14 lutego 2018

Walentynki inaczej :)

Witajcie :) 
Dziś trochę inaczej.

Zawsze gdy ktoś pyta czy obchodzę walentynki odpowiadam, tak - cały rok! :) 
Nie trzeba specjalnego dnia by okazać komuś miłość, to jasne. Jednak istnieje presja społeczna, na to by coś w tym dniu zrobić, ale nie dajmy się zwariować :)
Nie zrozumcie mnie źle, nie mam problemu z tym jeśli ktoś obchodzi walentynki,  pod warunkiem, gdy przez resztę roku stara się równie mocno. Wydaje mi się po prostu dość "nienormalne" by ustalać święto miłości, jest zbyt ważna by dawać jej tylko jeden dzień.


Może dzisiejszy dzień potraktujmy trochę inaczej, np : 
 • Wyznajmy miłość nie tylko drugiej połówce, pamiętajmy też o rodzicach, rodzeństwu, przyjaciołach. Jestem pewna, że babcia czy dziadek ogromnie ucieszą się z walentynkowego kwiatka, czekolady albo wspólnej herbaty i poświęconego czasu :)
 • Zróbmy randkę ze sobą, często tak bardzo brakuje nam czasu. Można  poczytać dawno zostawioną książkę, obejrzeć ulubiony serial, ugotować coś, co bardzo lubimy..... itp, itd.


Poniżej kilka cytatów o  miłości które lubię  :

„Są ta­cy, którzy uciekają od cier­pienia miłości. Kochali, za­wied­li się i nie chcą już ni­kogo kochać, nikomu służyć, ni­komu po­magać. Ta­ka sa­mot­ność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od sa­mego życia. Zamyka się w sobie.”  
Jan Twardowski
„O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słod­ka i ma kształt. Spróbuj zde­finiować kształt gruszki.”  
Andrzej Sapkowski
„Miłość jest czymś najmocniejszym na świecie, a jednak nie można wyobrazić sobie nic bardziej skromnego.”  
Mahatma GandhiOraz książki które polecam, bo choć miłości w nich dużo , to nie jest ukazana w sposób sztampowy.

1. Eric-Emmanuel Schmitt - "Kobieta w lustrze"


Eric-Emmanuel Schmitt - "Kiedy byłem dziełem sztuki"


Lista pana Rosenbluma"


4.  Andrzej Sapkowski - "Maladie i inne opowiadania" 
Na deser - świetny film produkcji Rafała Jarząbka, dotyczący dnia kobiet, który świetnie pasuje również dziś. Polecam :)


Wysyłam Wszystkim duuuuuuuużo ciepła! :)

Iz.

6 komentarzy:

 1. Ja praktycznie nie obchodzę Walentynek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne cytaty :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie obchodzę Walentynek i staram się od czasu do czasu przypominać rodzicom, że mimo 30 lat wciąż ich kocham :P A mój mąż słyszy to praktycznie codziennie przed snem :)

  OdpowiedzUsuń

Wspierajmy Kasisi!